Wyślij wiadomość
Skontaktuj się z nami

Osoba kontaktowa : Jessie

Numer telefonu : +8615565877070

WhatsApp : +8615565877070

Free call

Ładowarka kołowa

April 3, 2023

najnowsze wiadomości o firmie Ładowarka kołowa

Jak bezpiecznie obsługiwać ładowarkę kołową

Ładowarka kołowato rodzaj maszyn budowlanych do robót ziemnych, szeroko stosowanych w autostradach, kolejach, budownictwie, elektrowniach wodnych, portach, kopalniach i innych projektach budowlanych.Stosowany jest głównie do przerzucania materiałów sypkich, takich jak ziemia, piasek, wapno, węgiel, twarda gleba itp. Do lekkich operacji przerzucania i kopania.Może również wykonywać spychanie, podnoszenie oraz załadunek i rozładunek innych materiałów, takich jak drewno, poprzez zmianę różnych pomocniczych urządzeń roboczych.

Ale jak możemy bezpiecznie obsługiwać ładowarkę kołową?Skupmy się na następujących 4 wskazówkach.

1. Ogólne środki ostrożności

① Przed użyciem ładowarki kierowca i powiązany personel muszą uważnie przeczytać instrukcję obsługi i konserwacji lub instrukcję obsługi i konserwacji dostarczoną przez producenta i postępować zgodnie z instrukcjami podanymi w danych.W przeciwnym razie przyniesie to poważne konsekwencje i niepotrzebne straty.

②Ubiór kierowcy powinien spełniać wymogi bezpieczeństwa i nosić niezbędny sprzęt ochronny.

③ Jeśli obszar operacyjny jest mały lub znajduje się w niebezpiecznym obszarze, znaki ostrzegawcze muszą być umieszczone w zasięgu lub w niebezpiecznym punkcie.

④ Kierowcy surowo zabrania się prowadzenia pojazdu po spożyciu alkoholu lub nadmiernego zmęczenia.

⑤Podczas przeprowadzania czynności konserwacyjnych lub kontrolnych w obszarze zawiasu środkowego należy zainstalować „drążek przeciwobrotowy”, aby zapobiec względnemu obrotowi przedniej i tylnej ramy.

⑥Po zatrzymaniu ładowarki wsiadaj i wysiadaj z niej w miejscu z poręczami drabiny.Nigdy nie skacz w górę iw dół, gdy ładowarka pracuje lub chodzi.

⑦Gdy ładowarka musi zostać podniesiona w celu konserwacji, podniesiony wysięgnik musi być mocno wyściełany, aby zapewnić, że wysięgnik nigdy nie spadnie w żadnych warunkach konserwacyjnych.

2. Środki ostrożności przed uruchomieniem silnika

① Sprawdź i upewnij się, że oświetlenie wszystkich lampek i każdej lampki wyświetlacza może działać normalnie.W szczególności sprawdź normalne wyświetlanie kierunkowskazów i wskaźników hamowania.

② Sprawdź i upewnij się, że nikt nie pracuje pod pojazdem lub w pobliżu ładowarki podczas uruchamiania silnika, aby upewnić się, że nie będzie wypadków

Zagrażaj bezpieczeństwu swojemu lub innym.

③Dźwignię zmiany biegów ładowarki należy ustawić w położeniu neutralnym przed uruchomieniem.

④W przypadku układu hamulcowego bez hamulca awaryjnego dźwignię hamulca ręcznego należy ustawić w pozycji parkowania.

⑤ Uruchamiaj lub pracuj silnik tylko w miejscu o dobrym przepływie powietrza.Jeśli pracuje w pomieszczeniu, otwór wylotowy silnika powinien być podłączony lub skierowany na zewnątrz.

3. Zasady bezpieczeństwa po uruchomieniu silnika i podczas pracy

① Po uruchomieniu silnika odczekaj, aż ciśnienie w układzie hamulcowym osiągnie bezpieczne ciśnienie przed rozpoczęciem rozruchu, aby zapewnić bezpieczeństwo hamowania podczas jazdy.Jeżeli występuje hamulec awaryjny, należy nacisnąć przycisk zaworu hamulca awaryjnego i postojowego (tylko wtedy, gdy ciśnienie powietrza osiągnie dopuszczalne ciśnienie startowe, przycisk można nacisnąć, w przeciwnym razie po naciśnięciu automatycznie podskoczy), aby hamulec awaryjny i hamulec postojowy jest zwolniony, a następnie Start na biegu.Jeśli nie ma hamulca awaryjnego, po prostu zaciągnij dźwignię hamulca postojowego i zwolnij hamulec postojowy, aby ruszyć.

⑥Zanim zaczniesz chodzić, najpierw wypróbuj wszystkie joysticki, pedały i kierownicę i upewnij się, że są w normalnym stanie przed rozpoczęciem pracy.Szczególną uwagę należy zwrócić na sprawdzenie, czy układ kierowniczy i hamulcowy są w dobrym stanie.Przed rozpoczęciem jazdy upewnij się, że kierowanie i hamowanie są całkowicie normalne.

⑦Podczas podróży umieść łyżkę na wysokości około 400 mm od podłoża.Podczas pracy na zboczach w obszarach górskich lub pokonywaniu rowów i innych przeszkód należy zwolnić, wykonywać małe skręty i uważać, aby uniknąć przewrócenia.Kiedy powierzchnia ładunkowa zaczyna się przesuwać w jedną stronę na stromym zboczu, należy ją natychmiast rozładować, aby zapobiec dalszemu zsuwaniu się

⑧ Staraj się unikać zbyt wielu opon i nadmiernego poślizgu podczas pracy;staraj się unikać zawieszania dwóch kół w powietrzu i nie wolno kontynuować pracy tylko z dwoma kołami na podłożu.

⑨W przypadku używania jako traktor, dozwolone jest jedynie zaczepianie urządzenia trakcyjnego, nikt nie może stać między holowanym przedmiotem a ładowarką, a pewna bezpieczna odległość musi być zachowana, aby zapobiec wypadkom związanym z bezpieczeństwem.

②Usuń wadliwe obiekty z drogi, po której porusza się ładowarka i zwróć szczególną uwagę na przeszkody, takie jak żelazne bloki i rowy, aby uniknąć przecięcia opon.

③Ustaw lusterko wsteczne tak, aby kierowca miał najlepszy widok po zajęciu miejsca.

④ Upewnij się, że klakson ładowarki, tylne światła sygnalizacyjne i wszystkie urządzenia zabezpieczające działają normalnie.

⑤ Kiedy masz zamiar ruszyć lub sprawdzić, czy układ kierowniczy jest elastyczny, powinieneś najpierw zatrąbić klaksonem, aby ostrzec okolicznych ludzi, aby zwracali uwagę na bezpieczeństwo.

4. Środki ostrożności podczas wyłączania

① Ładowarkę należy zaparkować na płaskim podłożu, a łyżkę należy położyć na ziemi.Gdy silnik jest wyłączony, należy kilkakrotnie pociągnąć za uchwyt roboczy urządzenia roboczego, aby upewnić się, że każdy siłownik hydrauliczny znajduje się w stanie spoczynku bez ciśnienia.Gdy ładowarkę można zaparkować tylko na rampie, opony powinny mieć dobrą amortyzację.

② Ustaw różne uchwyty w pozycji neutralnej lub środkowej

③ Najpierw wyjmij klucz do zamka elektrycznego, następnie wyłącz główny wyłącznik zasilania, a na koniec zamknij drzwi i okna.

④ Nie parkuj w miejscach z otwartym ogniem lub wysokimi temperaturami, aby zapobiec eksplozji opon z powodu ciepła i spowodowaniu wypadków.

⑤ Podczas używania zaworu wielofunkcyjnego lub zbiornika powietrza do pompowania opony, ludzie nie mogą stać przed oponą, aby uniknąć obrażeń w wyniku wybuchu.

Skontaktuj się z nami

Wpisz swoją wiadomość

jessie@harvest-machinery.com
+8615565877070
+8615565877070
+8615565877070
+8615565877070
+8615565877070
+8615565877070
+8615565877070
+8615565877070